~bllody-vampires~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~bllody-vampires~

Un forum RPG pentru toti!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Me / stupidity content inside

In jos 
AutorMesaj
F.Lullette

F.Lullette


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/08/2009

Me / stupidity content inside Empty
MesajSubiect: Me / stupidity content inside   Me / stupidity content inside Icon_minitimeMier Aug 12, 2009 10:58 am

Nu ar trebui să mă prezint foarte bine, pentru că, secretele sunt secrete. Firea mea jucăuşă şi prietenoasă cerşeşte îndurare sentimentului lenii şi plictiselii, cerând, în genunchi, prieteni. Cu jumătate de gură, lenea răspunde somnoroasă un 'Da'. Deci, fiind obligată de firea mea, simt nevoia de a-mi face prieteni. Prietenii mă ştiu ca Lulu şi rareori ca Lulu-Bella, cum nişte colegi de şcoală îmi zic. Am doar doisprezece ani, şi aceia neîmpliniţi pe deplin. Aştept cu nerăbdare ziua de treizeci şi unu decembrie în fiecare an, mirosind parfumul zăpezii chiar şi de la unsprezece luni distanţă. Ador să văd artificiile închinate în cinstea mea, strălucind şi fremătând de culori şi viaţă, pocnind cu bubuituri în faţa blocului. Am visuri fantastice, iar uneori (mai des, recunosc) uit visele mele. Ador să scriu şi să citesc, vreau să tipăresc negru pe alb o carte. Stâlpii care susţin această idee se fac tot mai puternici, dar slăbesc în favoarea şcolii. Urăsc matematica - chiar dacă e o ştiinţă folositoare în viaţa de zi cu zi. Firea mea de capricorn mă îndeamnă să mă îndrept înspre limba maternă şi limba engleză şi, poate, fizică, dar nu ştiu exact, căci orele de fizică nu sunt încă în orarul meu şi aşa plin la şcoală. Desenez toată ziua, aşternându-mi cu creioane şi, poate, culori visele şi imaginaţia pe foile albe. Stric între şase şi opt foi pe zi, şi devorez vreo două sute de pagini scrise mărunt de cărţi. Romanţele, fantasmele, toate mă învăluie cu misterul lor. Nu am o listă de anime-uri, dar ador manga şi cultura japoneză aproape la fel de mult. Ascult muzica ameţitoare a lui Michael Jackson, odihnească-se în pace până la următorul concert. Nu cred în prostii gen 2012 sau alte cifre fatale, pentru că, precum ştiţi, minciunea e pe primul plan al zilei.

Vreau doar (cu un zâmbet tâmp pe faţă) prieteni, fără certuri.
Sus In jos
 
Me / stupidity content inside
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~bllody-vampires~ :: Administrare :: Administrare :: Useri noi!-
Mergi direct la: